Starostlivosť o očné okolie

Hovorí sa, že oči sú oknom do duše. Aby sme naše oči udržali čo najdlhšie svieže a bez vrások, mali by sme sa o ne príkladne starať. Okolie očí je totiž jednou z najtenších a najcitlivejších oblastí na našom tele, a preto si zaslúži špeciálnu starostlivosť. Ide o oblasť, pri ktorej prichádza k starnutiu a k prvým vráskam najrýchlejšie, a to už okolo 20-teho roku veku. 

Pokožka v okolí očí je veľmi jemná, je až 4-krát tenšia než pokožka na iných miestach tváre. Keďže má menej mazových žliaz a kolagénu, nevytvára sa ochranná lipidová vrstva, a tak je náchylnejšia na suchosť, ochabnutosť, jemné linky a vrásky, oči opúchajú, vznikajú tmavé kruhy.  

Najčastejšie problémy okolia očí a ako sa o nich starať 

Tmavé kruhy a opuchy pod očami

Pokožka pod očami je pretkaná množstvom jemných žiliek, ktoré zásobujú oko a očné okolie a ak z nejakého dôvodu prasknú alebo sa rozšíria, môže dôjsť k modrému či sivastému sfarbeniu. Vo väčšine prípadov to  má na svedomí nedostatok spánku alebo vitamínov, únava, nedostatočný pitný režim, málo čerstvého vzduchu, tabakový dym, slnečné žiarenie alebo aj prílišné namáhanie očí. Čierne kruhy pod očami naznačujú aj nedostatočné fungovanie obličiek a zvýšený cholesterol.

Najčastejšou príčinou opuchov pod očami je porucha lymfatického riečišťa, porucha štítnej žľazy či pečeňové ťažkosti. Príčinou však môže byť aj genetická predispozícia, dobrou správou však je, že takéto opuchy po zobudení za krátky čas samovoľne zmiznú. Keď totiž spíme, nežmurkáme a nepracuje ani svalová pumpa, ktorá presúva tekutinu z vlásočníc. Preto je dôležité, čo jeme. 

Čo však môžeme v boji proti tmavým kruhom a opuchom ovplyvniť sami, je predchádzať im zdravou a vyváženou stravou, vyhýbaniu sa stresu, alkoholu, fajčeniu, častým trávením času pred monitorom, chránením sa pred slnečným žiarením a samozrejme investíciou do kvalitnej kozmetiky určenej na starostlivosť o očné okolie. 

Jemné linky a vrásky okolo očí

Očný krém alebo gél je jednou z vecí, na ktoré často zabúdame. Mnoho žien používa jeden krém na celú tvár, treba však myslieť na to, že očné okolie si vyžaduje odlišnú starostlivosť ako samotná tvár a často aj konzistenciu kozmetických produktov. Ak riešime problém eliminácie vrások a vejárikov v okolí očí, najlepšou voľbou je siahnuť po kréme s obsahom vitamínu A, E, peptidov, retinolu, niacínamidu, ceramidov, kyseliny hyalurónovej, makadamiového či mandľového oleja. Z času na čas je prínosné dopriať si masku alebo jemnú masáž očného okolia, ktorá nám pomôže zbaviť sa opuchov po prehýrenej noci alebo konzumácie väčšieho množstva soli. Masážami uvoľníme tvárové svaly, zlepšíme prekrvenie pokožky a navyše podporíme regeneráciu elastických štruktúr.

Tip na produkt

Očné krémy s účinnými látkami 

Spevňujúci očný gél

Spevňujúci očný gél proti únave a kruhom pod očami – jeho tajomstvom je klinicky testovaná účinná látka, výťažok z kôry perzského hodvábneho stromu, ktorá redukuje tmavé kruhy a spomaľuje proces starnutia pokožky. Tiež redukuje pokles očných viečok. Neobsahuje vôňu, aby nepodráždil očné okolie citlivej pleti. Odporúča sa pri rannej kozmetickej rutine.

Krém Stop The Time, PomPom Natur

Pre tridsiatničky odporúčame Stop času očný krém proti vráskam, ktorý obsahuje kyselinu hyalurónovú a protivráskové komponenty ako extrakt z acmelly a extrakt z morského planktónu, ktorých účinnosť je klinicky dokázaná.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
LifeStyle

Nezabudni…

Neviem, či je tento článok určený viac pre vás alebo pre mňa. Netajím sa tým, že tento môj lifestylový blog využívam na to, aby som