Rýchle fettuccine so slaninou a parmezánom

Sú dni, keď máte chuť venovať vareniu veľkú časť dňa. Na druhej strane sú dni, kedy chcete mať jedlo na tanieri ideálne ihneď. Dnešný recept je inšpiráciou pre tých, ktoré objavili kúzlo varenia s minimom použitých surovín, a pritom nemuseli ubrať z výbornej chuti. Naše nízkokalorické fettuccine majú minimum kalórií a nemusíte ich variť. Stačí obsah balíčka len rýchlo prepláchnuť, zmiešať so zvyškom ingrediencií a môžete servírovať. Slanina a parmezán sú chuťovo výrazné potraviny, ktoré celému receptu určite dodajú to, čo je potrebné. 

Ingrediencie na 1  2 porcie:

1x balenie Slim Pasta fettuccine v náleve
100 g anglickej slaniny
1x strúčik cesnaku
1x menšia cibuľa
parmezán na posypanie
soľ, čierne korenie

Ako na to

Cibuľu a slaninu nakrájajte nadrobno a restujte pár minút na panvici. Vďaka slanine nie je potrebné pridávať tuk navyše. Prelisujte cesnak a spolu s prepláchnutými cestovinami pridajte ku zmesi na panvicu. Všetko dôkladne premiešajte a chvíľku prehrejte. Po chvíli môžete servírovať na tanier. Na záver ešte posypte hoblinami parmezánu. 

Tip: recept môžete dochutiť nakrájanými sušenými paradajkami, alebo čerstvo nakrájanými cherry paradajkami. Ich chuť celý recept perfektne osvieži. 

ZDROJ: Monika Mičúchová, KetoMix

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
LifeStyle

5 tipov na správny jesenný detox

Jarná očista organizmu je po dlhej zime každoročnou témou. Nezabúdajte však aj na jesenný detox, ktorý je rovnako dôležitý a prínosný. Prebudíte v sebe novú telesnú

Pravidlo „10“ v mojom vnímaní

Asi tu nie ste na stránke prvýkrát, takže rozoberať, prečo sa stále venujem produktivite a motivácii, asi nie je moc potrebné. Už nejaký čas testujem