Máte radi kokos? Štyri fit recepty nielen na zimu

No dobre, tak prvé, čo mi napadne, keď sa povie „kokos“, tak sú guličky Rafaello 😀 Ale zas dobré a chutné kokosové dezerty by mali byť súčasťou diétneho plánu. Veď predsa je rozumnejšie sa odmeniť zdravou maškrtou, ako vysokokalorickými bombami. To by sme všetku našu náročnú prácu akoby „hodili“ za hlavu.

Niekoľko inšpirácií a diétne recepty nájdete na stránke ketomix.sk. Vybrala som štyri, kde hlavnou ingredienciou je práve spomínaný kokos.

Jahodovo-kokosové štvorčeky

250 g kokosu, 2 lyžičky jahodovej príchute Ketomix, 80 g kokosového oleja a čakankový sirup podľa chuti. Všetko zmiešať, vyliať na menší plech a dať stuhnúť do chladničky. Easy.

Originálny recept s foto na tomto linku.

Snehové placky

300 g kokosu, 80 ml kokosového mlieka a 2 lyžičky vanilkovej príchute Ketomix. Kokos a príchuť zmixujeme do hladkej konzistencie, pridávame mlieko, kým sa všetko nespojí. Vytvarujeme guličky a dáme stuhnúť do chladničky. Paráda.

Originálny recept na tomto linku.

Kokosky

4 bielka, 150 g kokosu a 2 lyžičky kokosovej príchute Ketomix. Bielka. vyšľaháme do snehu, postupne primiešavame ostatné ingrediencie a šup ho do rúry. Priznám sa, že ja osobne mám trochu problém so stabilitou bielok pri šľahaní snehu bez klasického cukru … alebo s trúbou lebo mi vždy „padnú“. Kokos by to mohol zachrániť 🙂

Originálny recept na tomto linku.

Snehové placky s čokoládou

300 g kokosu, 3 lyžice kakaa, 2 lyžičky čokoládovej príchute Ketomix a 4 lyžice kokosového krému. Kokos, kakao a čokoládovú príchuť rozmixujeme do hladkej konzistencie, potom postupne pridávame kokosový krém. Vytvarujeme guličky, posypeme kokosom a šup ho do chladničky.

Originálny recept https://www.ketomix.sk/magazin/snehove-placky-s-cokoladou/na tomto linku.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
LifeStyle

Nie je bueno ako Protein Bueno 

Vedeli ste o tom, že proteínové tyčinky nie sú len pre športovcov? Sú hodným doplnkom pestrej stravy a ešte k tomu aj pomáhajú chudnúť, pretože rýchlo zasýtia. Ak sa

Alergie sa hlásia o slovo

Jar už sa s plnou silou ohlásila, priniesla zatiaľ len zopár slnečných lúčov, ale vďaka tomuto poštekleniu sme sa začali prebúdzať zo zimného spánku aj my.