Kolagén. Prečo je pre nás tak dôležitý?

Ak by sme čítali všetky odporúčania a dôsledne ich dodržiavali, každá žena by mala doma v podstate malú súkromnú lekáreň. Výživových doplnkov, ktoré odborníci, ale aj rôzne komerčné značky odporúčajú, je tak veľmi veľa, že miestami môžeme nadobudnúť pocit, že jeme tabletky namiesto normálneho jedla.

Zdravá a vyvážená životospráva nám pritom prináša všetky potrebné základné vitamíny, ktoré naše telo potrebuje pre správne fungovanie. Ďalšie doplnky by teda mali slúžiť v prvom rade na to, aby sme telu dopriali práve to, čo v aktuálnom stave momentálne potrebuje, prípadne to, čo nám pomôže v budúcnosti niektorým problémom predchádzať.

Tak ako aj pri kozmetike, tak aj v prípade výživových doplnkov budem odporúčať v prvom rade striedmosť a dostatok času na to, aby sme mohli naozaj zistiť, či daný doplnok nám vyhovuje alebo nie. Môže sa totiž celkom reálne stať, že ak si „doplnok“ dáte raz do týždňa a odporúčanie je každý deň, potom neočakávajte zázraky a rovnako tak, ak sa rozhodnete užívať viac, ako je odporúčané, potom môžete očakávať jednak to, že doplnok nebude fungovať „násobne lepšie“, ale telo túto nadspotrebu jednoducho vylúčo bez akéhokoľvek efektu.

V mojom mailboxe sa objavila tlačová správa o kolagéne od spoločnosti KetoMix. Ak skúsenosť s kolagénom máte a ako doplnok má na vás požadovaný efekt, potom môžete skúsiť pri najbližšej kolagénovej kúre práve túto novinku od KetoMixu. Ja osobne po kolagéne siaham ani nie tak kvôli kvalite vlasov alebo nechtov, ale vtedy, keď moje „vytancované“ kolená hlásia problém (=bolia ako čert).

KetoMix Kolagén s kyselinou hyalurónovou 

Česká značka KetoMix prichádza s Kolagénom s kyselinou hyalurónovou, ktorý sa rýchlo a jednoducho vstrebáva, skvelo chutí a pomáha v starostlivosti o pleť a telo. Pravidelným užívaním sa telo dočká viditeľných zmien už za pár týždňov. Pleť získa vďaka kolagénu pružnosť a výživu, vlasom dodá hustotu a lesk, nechty a mihalnice sa spevnia. Zároveň poskytne telu dostatočnú starostlivosť, ktorá má vplyv nielen na vonkajší vzhľad, ale aj na vnútorné orgány, ako sú kosti a chrupavky. 

Málo pohybu, stres, neistota, minimum sociálnych kontaktov – to všetko môže spôsobiť, že telo má menej energie a je vyčerpané. Prvé náznaky únavy sa prejavia nielen v povädnutej pleti či prepadnutej tvári. Unavená pokožka vie reagovať napríklad aj formou pigmentových škvŕn. Stres môže stáť napríklad aj za lámavosťou nechtov, padaním vlasov alebo boľavými kĺbmi. Často jednoducho nestačia len kvalitné krémy alebo šampóny. Telu treba dodať výživu aj zvnútra. To je jednoduchšie, ako by ste si možno mysleli. 

Kolagén ako nevyhnutná zložka pre telo

Kolagén je bielkovina, ktorú si naše telo dokáže prirodzene vytvárať. Pôsobí ako spojivo nielen v kostiach, šľachách, vlasoch, nechtoch, ale je predovšetkým nenahraditeľnou zložkou pokožky. Podieľa sa na pevnosti a pružnosti pleti, pomáha potlačiť alebo obmedziť výskyt vrások. „Bohužiaľ, prirodzená tvorba kolagénu od 25. roku života klesá a po 45. roku už si telo kolagén nevytvára vôbec. Je preto potrebné ho telu dodávať. Výrazne sa tak obmedzia nielen viditeľné známky starnutia, ako sú vrásky a znížená pružnosť pokožky, ale s jeho pomocou udržíte vo forme aj vaše chrupavky a šľachy. KetoMix je predovšetkým diéta, a práve počas diéty môže pokožka strácať pevnosť. Preto sme sa rozhodli uviesť na trh produkt, ktorý tomu môže predchádzať,“ uviedla Eva Sroka, marketingová riaditeľka značky KetoMix.  

Kompletná starostlivosť v jednej dávke, to je KetoMix kolagén s kyselinou hyalurónovou, ktorý sa výrazne podieľa na starostlivosti o kosti, chrupavky, vlasy, mihalnice a nechty. Významne pomáha aj v boji proti vráskam. Obsahuje kolagén, ktorý je hydrolyzovaný, čo v jednoduchosti znamená, že je pre ľudské telo prijateľnejší. Vstrebáva sa presne tam, kde má. Okrem toho je v produkte obsiahnutý aj vitamín C, ktorý posilňuje imunitu. KetoMix kolagén si môžete kúpiť v praktickom balení po 30 vreciek. Pre dostatočný prísun kolagénu stačí denne rozmiešať jedno vrecúško s vodou a vypiť. 

Cena mesačnej kúry je 39 eur. Zloženie a viac informácií nájdete na www.ketomix.sk.   

KetoMix kolagén s kyselinou hyalurónovou

  • spevňuje pokožku
  • posilňuje vlasy, nechty a zuby, 
  • zlepšuje pružnosť väziva a šliach, 
  • prispieva k správnej funkcii kostí, chrupaviek a kože
  • dodáva mihalniciam hustotu a nechtom pevnosť.

ZDROJ: Monika Mičúchová, KetoMix

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
LifeStyle

Je to otázka dôvery

Dôvera je podľa mňa jedna z najprehliadanejších podmienok správneho fungovania akejkoľvek spoločnosti. Otázka našej viery v iných ľudí, či už známych alebo menej je pre

Cvičiť môžete veselo a hravo. S deťmi

Chýba vám cvičenie vo vašom fitness centre? Alebo v spoločnosti rovnako naladených ľudí, ktorí sa navzájom podporujú? Spomínate na tú hodinu, počas ktorej ste sa sústredili