Ako hydratovať pleť v lete s vegánskou kozmetikou

Naša pleť si počas letnej sezóny vyžaduje najmä hydratáciu, ktorá je dôležitá zvonku aj zvnútra. Dehydrovanú pleť odhalíte najmä na pleti, rukách a dekolte. Je matná, popraskaná, prípadne so šupinkami a prejavuje sa viditeľnými vráskami. Tipom, ako ošetrovať pleť v lete, sú hydratačné gély z dielne prírodnej kozmetiky PomPom, ktoré dodajú pleti potrebnú hydratáciu, ale nezanechávajú mastný, lepkavý pocit a majú ľahkú textúru ideálnu na letné obdobie.

Z prieskumov prírodnej kozmetickej značky PomPom vyplýva, že väčšina žien má zmiešaný typ pleti, ktorý sa vyznačuje najmä problematickou T-zónou, čelom, nosom a bradou, pričom líca bývajú väčšinou suché. V letných mesiacoch pleť vyžaduje najmä hydratáciu. „Na mastnejší typ pleti postačí hydratačné sérum alebo odľahčený hydratačný krém, na suchú pokožku hydratačný krém. V letných mesiacoch je vhodné ku starostlivosti o pleť pridať dvakrát do týždňa hydratačnú masku a peeling, ktorý odstráni zrohovatené a odumreté bunky. V lete je samozrejmosťou aplikácia produktov s ochranným faktorom voči slnku,“ vysvetľuje MUDr. Marianna Gurin, PhD.

Ideálnym riešením pre letné mesiace sú hydratačné gély, ktoré obsahujú ingrediencie na vodnej báze až do 85 %. „Pleťový gél je schopný vstrebať veľké množstvo vody do hlbších vrstiev pokožky, neobsahuje tuk, intenzívne hydratuje a svojimi účinkami ošetruje pleť. Pleťové gély sú vhodné pre mastnú pleť, nezanechávajú mastný pocit a rýchlo sa vstrebú. Pre suché partie pokožky sú zdrojom hydratácie a môžu sa používať v kombinácii s krémom a sú vhodné pod mejkap,“ hovorí Erika Péntek, zakladateľka prírodnej kozmetiky PomPom. 

Ak si v lete uschováte pleťový gél v chladničke, dodáte pleti príjemný, chladiaci účinok, ktorý oceníte napríklad pri upokojení opálenej a slnkom podráždenej pokožky. V starostlivosti o pleť je pritom dôležité používať najmä kozmetiku pre daný typ pleti. Dehydrovanej pleti pomáha kyselina hyalurónová či aloe vera. Kvetinová voda z citrónovej trávy má upokojujúci účinok a je vhodná pre všetky typy pleti, najmä na zrelú pleť.

Prečo si zvoliť prírodnú kozmetiku?

Prírodná/vegánska kozmetika PomPom obsahuje účinné látky, vitamíny a antioxidanty a jej používanie je vhodné aj pre citlivú a problémovú pleť. Logom vegan sa označujú produkty, ktoré neobsahujú žiadne zložky živočíšneho pôvodu. PomPom neobsahuje parabény, sulfáty, ropné deriváty, umelú parfumáciu, ktorá by pokožku dráždila. „Prírodná kozmetika sa o pleť stará šetrným, no zároveň účinným spôsobom. Vyrába sa z ekologickej a certifikovanej botaniky, neobsahuje syntetické vône, geneticky modifikované prísady a má extrémne dôležité výhody pre planétu – žiadne testovanie na zvieratách, etické získavanie zdrojov vzhľadom na ľudí a biodiverzitu,“ vysvetľuje princípy prírodnej kozmetiky odborníčka.

Čo pomáha pleti proti starnutiu?

„Starostlivosť o pleť by mala byť dennou rutinou. V puberte je to hlavne o správnom čistení pleti a hydratácii, neskôr s pribúdajúcim vekom už aj anti-agingovou starostlivosťou. V globále je najlepšou prevenciou proti starnutiu dostatok spánku, zdravý životný štýl, správne stravovanie a vyhýbanie sa nadmernému slnečnému žiareniu,“ dodáva MUDr. Marianna Gurin z nitrianskeho Lasercentra.

Tip na produkt: Hydratačný gél s vitamínom C, Ruža pleťový gél s kyselinou hyalurónovou, Citrónová tráva pleťový gél s kvetinovou vodou a aloe vera

PomPom beauty tip: Keď na ešte vlhkú pokožku nanesiete olejové sérum, nielenže sa rýchlejšie vstrebe, ale pleť sa hydratuje, pretože vstrebe aj vodu, ktorá zostala na pokožke.

PomPom prírodná kozmetika

Kozmetika bola prvýkrát uvedená na trhu v roku 2016. Značka vznikla pre potreby riešenia atopického ekzému, ktorý sa po používaní prírodnej kozmetiky stáva bezpríznakovým. Tajomstvo kozmetiky spočíva v kombinácii prírodných ingrediencií vysokej kvality a inovatívnych postupov v oblasti prírodnej kozmetiky. Logom vegan sú označené produkty, ktoré neobsahujú žiadne zložky živočíšneho pôvodu, až 95 % produktov PomPom je vegánskych. PomPom nepodporuje priemyselnú výrobu, nepoužíva SLS, SLES, parabény, umelú parfumáciu, ropné deriváty, ani palmový olej. Kozmetika PomPom je držiteľom certifikátu UltraGreen Certificate. Produkty PomPom sú dostupné na slovenskom, maďarskom, rakúskom a nemeckom trhu.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
LifeStyle