Presun kancelárie na terasu alebo k bazénu

Nie každý, ale mnohí majú možnosť vykonávať svoju prácu cez notebook alebo telefón. K výbave toho naozaj veľa nepotrebnujú a od kedy máme doslova letné počasie, bola by veľká škoda, ak by sme si nechali ujsť príležitosť presunúť home office do iných, príjemnejších priestorov.

Takýto presun v prvom rade znamená dostatok odhodlania pri bazéne na ležadle naozaj pracovať (aj tento článok vzniká práve v takejto pozícii), pripraviť si všetko potrebné a takisto aj zohľadniť podmienky, ktoré vás na mieste čakajú. Potom si len spokojne užívať spojenie práce a slnečného počasia.

Trochu z mojej histórie – som workoholik (teda sa tak aspoň tvárim) a ani na zahraničných dovolenkách som nikdy nevedela úplne vypnúť. Postupne sme si s manželom vybudovali režim, že deň sme po raňajkách začínali na terase, s kávou a notebookom, kde sme si chceli splniť všetky urgentné povinnosti, aby sme potom mohli už len oddychovať. Samozrejme, v prípade potreby sme vedeli reagovať aj večer, ale to sme si radšej pozreli film alebo išli do spoločnosti.

Keďže mi tento režim do veľkej miery vyhovuje a nie som typ, ktorý by celý deň ležal na priamom slnku, aktuálny režim absolútne vyhovuje mojej pokožke a zároveň aj môjmu šéfovi. Skrátka väčšinu hodiny ležím na ležadle, venujem sa e-mailom a telefonátom a potom na 10 minút skočím do bazéna. Pracovná efektivita (aspoň v mojom prípade) celkom zaujímavo narástla (v porovnaní s čisto kancelárskym režimom v rovnakom počasí).

Tipy pre techniku pri bazéne

Myslite na to, že techniku (počítač, mobil) by ste nemali dlho nechávať na priamom slnečnom svetle. Usaďte sa v tieni a pokiaľ môžete, tak techniku, ktorú nepoužívate odložte ešte pod prikrývku, v ktorej sa neprehreje. Vyhýbajte sa nadmernému zaťaženiu techniky a keď budete mať pocit, že telefón či počítač sú už „dosť teplé“, tak s nimi prejdite do komfortnejšieho prostredia, aby sa trochu schladili.

Ak na počítači nepracujete, vypínajte ho. Alebo ho aspoň dajte to režimu spánok. Šetríte si tým batériu a aj počítač ako taký.

Dávajte pozor na vodu. Ak ste sa rozhodli pracovať pri bazéne a využívať všetky spomenuté aj nespomenuté benefity, nezabúdajte, že stále pracujete s elektronikou. Nenabíjajte zariadenia v tesnej blízkosti vody. Ak to batéria zvládne, notebook si prineste už nabitý a pracujte dovtedy, „kým vládze“. Rovnako tak nepracujte na zariadeniach (ak nie sú vodeodolné) s mokrými rukami alebo v mokrom prostredí.

Nezabudnite sa vyzbrojiť dostatkom tekutín a niekým, kto s vami tento office bude rád zdieľať tiež. Želám krásne leto v otvorenej kancelárii 🙂

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
LifeStyle