Presun kancelárie na terasu alebo k bazénu

Nie každý, ale mnohí majú možnosť vykonávať svoju prácu cez notebook alebo telefón. K výbave toho naozaj veľa nepotrebnujú a od kedy máme doslova letné počasie, bola by veľká škoda, ak by sme si nechali ujsť príležitosť presunúť home office do iných, príjemnejších priestorov.

Takýto presun v prvom rade znamená dostatok odhodlania pri bazéne na ležadle naozaj pracovať (aj tento článok vzniká práve v takejto pozícii), pripraviť si všetko potrebné a takisto aj zohľadniť podmienky, ktoré vás na mieste čakajú. Potom si len spokojne užívať spojenie práce a slnečného počasia.

Trochu z mojej histórie – som workoholik (teda sa tak aspoň tvárim) a ani na zahraničných dovolenkách som nikdy nevedela úplne vypnúť. Postupne sme si s manželom vybudovali režim, že deň sme po raňajkách začínali na terase, s kávou a notebookom, kde sme si chceli splniť všetky urgentné povinnosti, aby sme potom mohli už len oddychovať. Samozrejme, v prípade potreby sme vedeli reagovať aj večer, ale to sme si radšej pozreli film alebo išli do spoločnosti.

Keďže mi tento režim do veľkej miery vyhovuje a nie som typ, ktorý by celý deň ležal na priamom slnku, aktuálny režim absolútne vyhovuje mojej pokožke a zároveň aj môjmu šéfovi. Skrátka väčšinu hodiny ležím na ležadle, venujem sa e-mailom a telefonátom a potom na 10 minút skočím do bazéna. Pracovná efektivita (aspoň v mojom prípade) celkom zaujímavo narástla (v porovnaní s čisto kancelárskym režimom v rovnakom počasí).

Tipy pre techniku pri bazéne

Myslite na to, že techniku (počítač, mobil) by ste nemali dlho nechávať na priamom slnečnom svetle. Usaďte sa v tieni a pokiaľ môžete, tak techniku, ktorú nepoužívate odložte ešte pod prikrývku, v ktorej sa neprehreje. Vyhýbajte sa nadmernému zaťaženiu techniky a keď budete mať pocit, že telefón či počítač sú už „dosť teplé“, tak s nimi prejdite do komfortnejšieho prostredia, aby sa trochu schladili.

Ak na počítači nepracujete, vypínajte ho. Alebo ho aspoň dajte to režimu spánok. Šetríte si tým batériu a aj počítač ako taký.

Dávajte pozor na vodu. Ak ste sa rozhodli pracovať pri bazéne a využívať všetky spomenuté aj nespomenuté benefity, nezabúdajte, že stále pracujete s elektronikou. Nenabíjajte zariadenia v tesnej blízkosti vody. Ak to batéria zvládne, notebook si prineste už nabitý a pracujte dovtedy, „kým vládze“. Rovnako tak nepracujte na zariadeniach (ak nie sú vodeodolné) s mokrými rukami alebo v mokrom prostredí.

Nezabudnite sa vyzbrojiť dostatkom tekutín a niekým, kto s vami tento office bude rád zdieľať tiež. Želám krásne leto v otvorenej kancelárii 🙂

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
LifeStyle

Ako sa dostať veľmi rýchlo do formy?

Do “leta” máme už len krátky čas. Čo robiť, aby naša postava vyzerala impozantne už pri prvej návšteve bazéna? Maximalizácia tréningových výsledkov je veľmi individuálna