Prečítané: Martina Jakubová – Riskantná hra

 Prečítané: Martina Jakubová – Riskantná hra

Martina Jakubová – Riskantná hra © 2020 lavana.sk

Absolútne bez výčitiek sa priznávam, že som doteraz mala určitú mieru skepticizmu voči slovenským autorkám romantickej literatúry a som rada, že moje predsudky už dávnom neplatia a že na našom knižnom trhu sa objavuje stále viac a viac titulov, ktoré patria do kategórie „zhltnem na jeden šup“.

Knihu Riskantná hra od Martiny Jakubovej som začala čítať v priebehu pracovného týždňa, keď som večer čakala na začiatok „netflixovského“ programu. Zároveň nutno podpotknúť, že toto bol zároveň týždeň, kedy som to napísala viac ako zvyčajne (tlačové správy na rôzne témy), takže to s tými písmenami večer už bolo pre mňa náročnejšie.

Ak by som mala vystihnúť, ako ma kniha pohltila, potom snáď len príhoda z dnešného rána. Knihu som si zobrala o 4:30 do auta a kým mamina behala po horách a zbierala hríby (obdivujem túto jej aktivitu, ja som si k tomu ešte cestu nenašla), som prečítala viac ako polovicu knihy a večer som ju s chuťou dočítala.

Nerada zachádzam do detailov príbehu, aby si to každý čitateľ vychutnal po svojom. V každom prípade – pri romantickej literatúre proste autori musia využívať aj klišé a veci, ktoré k tejto literatúre proste patria. V prípade Martiny Jakubovej musím vyzdvihnúť naozaj citeľné prepracovanie a naštudovanie detailov a jediný, ktorý mi udrel do očí, je odkaz na CSI Miami, ktorý sa niekde pri korekciách zmenil na CIA Miami, ale to len na margo mojej detailistickej povahy 🙂

Pri knihe Riskantná hra sa rozhodne nudiť nebudete. Autorka naplno využila každú jednu stránku knihy. Patrím k ľuďom, ktorý pochvália a potom povedia to krátke slovo „ale“. Dnes „ale“ vynechám a ak máte radi romantickú literatúru, osadenú do slovenského (a českého a zahraničného neidentifikovaného) priestoru, je to kniha práve pre vás.

Príjemné čítanie!

Ďakujem za recenzný kúsok Vydavateľstvu Motýľ, v ktorom kniha vyšla.