Prečítané: Dievča, ktoré prežilo

 Prečítané: Dievča, ktoré prežilo

Ilustračný obrázok. Žena s knihou © Daria Shevtsova Pexels.com

Niektoré knihy sa u nás v knižnici držia mesiace, možno až roky, kým sa k nim dostanem a prečítam si ich. Jednou z nich je aj kniha Dievča, ktoré prežilo od Jessicy Knoll. Tento psychologický triller je v kategórii napínavého čítania, kedy do posledných stránok si nie ste úplne istí, ako to celé dopadne.

TifAni má za sebou veľmi ťažkú mladosť. Prežila veci, ktoré by sme nepriali ani najväčšiemu nepriateľovi a ako to už v knihách (živote) býva, vysporiadala sa s nimi po svojom. Tesne pred svadbou s pánom (takmer) dokonalým sa odhodlá zúčastniť sa na nakrúcaní dokumentu k udalostiam z minulosti. V knihe sa striedajú dve dejové línie. Na jednej strane sledujeme aktuálny príbeh – predsvadobné prípravy, pracovné aktivity, a na strane druhej sledujeme príbeh, keď mala rokov 14. Až po prečítaní si uvedomujem, že to bol jeden z podporných momentov, ktoré ma prinútili knihu prečítať za relatívne krátky čas.

Určite vnímam ako veľké pozitívnum, že sa príbeh zmestil do jednej knihy a nebol roztiahnutý na 3 časti. Udalostí a zvratov je presne tak akurát na jednu knihu, nemáte pocit, že sa to stále roztáča na iný smer alebo že by sa autorka točila v jednom kruhu. Je povzbudzujúce, že detaily nie sú len na oko, ale autorka s nimi v priebehu príbehu pracuje a je cítiť premyslenú dejovú líniu.

Zostáva však jedna vec, ktorá pre mňa osobne ostáva takou malou veľkou záhadou. Možno je to len deformáciou spôsobenou inými knihami, alebo príbehmi známymi cez médiá či sociálne siete. Priznávam, nechápem. Nechápem hlavnú hrdinku a jej spôsob vysporiadania sa so situáciou, hoci rozchod ešte pred svadbou som vycítila pri prvej klapke dokumentárneho filmu …

O knihe (zo stránky vydavateľa)

JEJ DOKONALÝ ŽIVOT JE IBA DOKONALÉ KLAMSTVO

Hlavná hrdinka Ani to mala v detstve ťažké. Ešte ako tínedžerku ju poznačila šokujúca udalosť, ktorá všetko zmenila. Teraz má však to, po čom vždy túžila. Je úspešnou novinárkou, má drahé a štýlové oblečenie a solventného snúbenca. Je len krôčik od perfektného života.

Lenže Ani skrýva tajomstvo. 

Tajomstvo, ktoré ju dobieha a hrozí, že pravda sa vyplaví na povrch a zničí všetko, čo tak dlho budovala.

Bola naozaj iba nevinnou obeťou? 

Silná a sebavedomá žena, ktorá chce mať všetko, no tají desivú pravdu. Má však srdce, ktoré je väčšie, než sa zdá. Zničí prerušené mlčanie Anin svet alebo ju konečne oslobodí?

Zdanlivo jednoduchý príbeh naberá rýchle a temné obrátky.

Obal – Dievča, ktoré prežilo © 2016 Vydavateľstvo Motýľ