Lockdown II. – Deň D+3

 Lockdown II. – Deň D+3

Veci sa menia a menia sa za pochodu. Došlo na moje slová zo zápisku z 24. októbra. Lockdown bude do 15. novembra. Neviem, či mám radosť z toho, že som buď bosorka alebo vynikajúci strategický manažér, ktorý dokáže čítať budúce kroky premiéra, ústredného krízového štábu alebo pandemickej komisie. Alebo, nedajbože, som ich inšpirovala. Apage Satanas.

V každom prípade som v dnešný pracovný deň sadla za počítač a už po relatívnej krátkej pracovnej dobe som dostala prvú dobrú správu dnešného dňa – môj doteraz „brigádnický“ pracovný úväzok, ktorý mal pomôcť prekonať toto temné obdobie, sa preklápa do skráteného plného úväzku. Zaraďujem sa teda k iným ľuďom, ktorí majú viac úväzkov. Teším sa.

Dnes sme sa rozhodli otestať aj nového motorového pomocníka do záhrady. Zatiaľ nám spôsobuje viac vrások ako radosti, ale nájdeme spoločnú reč.

Bola som natankovať auto. Zmätočnosť dnešných dní viem dokonale ilustrovať príhodou, keď som po zaplatení odchádzala. Pristúpila som k dverám a čakám, že sa otvoria. Dvere nič. Tak zdvihnem zrak z obrazovky telefónu (lebo som pri platení kartou v telefóne omylom vytočila sestru, tak som jej išla volať naspäť, že omyl) a na dverách nápis Ťahať / Tlačiť. To nevysvetlíš. Nerozumieš opatreniam, nerozumieš dverám. Niekedy musíme zobrať veci do vlastných rúk.

Popoludní pracovné úspechy doplnili aj správy od klientov našej spoločnosti. Jeden sa po takmer deviatich mesiacoch asi odhodlal uhradiť faktúru a druhý prináša na najbližšie obdobie nový projekt. V novembri sa rozhodne nudiť nebudem. Januárová dovolenka ešte nie je úplne stratený projekt. Máme totiž takú dohodu s manželom, že ak sa do konca roka zahltíme prácou a vytiahneme tento rok nad nulu, tak začiatkom roka si doprajeme oddych pri mori. Verííííííím!

Riešime testovanie. Niežeby sme nedôverovali plošnému testovaniu, ale ak to budeme vedieť zariadiť inak, tak sa masovému testovaniu radšej vyhneme. Zatiaľ to vyzerá nádejne, že by sme mohli mať výsledky testov už v piatok. Potom nám toho síce nebude veľa umožneného, ale budeme mať trochu voľnejšie ruky.

Začali sme pozerať nový seriál na Netflixe – The Queen’s Gambit. Videli sme dva diely a tešíme sa na zajtra. Hoci dali by sme aj viac dielov, odkladané potešenie je väčšie potešenie. Záver dňa venujeme domácej produkcii – seriálu Sestričky.

… aby som nezabudla, aj dnes sme správy (ktoré sme nevideli, lebo sme pozerali Netflix) zakončili dávkou radosti. Mama odmieta umývať naše štamperlíky. Beriem veci do vlastných rúk a hneď som ich pripravila na zajtra.