Lockdown II. – Deň D -1

 Lockdown II. – Deň D -1

Dnes by bol celkom obyčajný deň, keby nemal včera premiér s celou vládou tlačovú konferenciu, na ktorej nám dal v podstate zaracha. Môžeme robiť iba domáce práce a ak chceme ísť aspoň do roboty, potrebujeme nejaký test. Ten by mal byť negatívny. Načrela som teda do zásob dobrej nálady, ktorú sme doteraz s manželom rozdávali skôr priateľom ako sebe a zaviedla nové pravidlo – vždy večer si dáme jeden štamperlík domácej 52%tnej marhuľovice, aby sme to zvládli. Ak sa nebudeme deliť s nikým, tak by nám zásoby z posledných dvoch rokov mali v pohode vystačiť na roky tri, takže ešte jedného do partie môžeme zobrať.

Inak neviem prečo, ale z obavy, že nebudeme môcť chodiť do obchodu (alebo skôr z toho, že tam bude veľa ľudí), sme včera nakúpili strašne veľa jedla, ktoré má dlhšiu trvanlivosť a zvyčajne ho možno až tak často nekupujeme. Preto sme sa dnes opäť prejedli. Jedlo je dostupné, z toľkých variácií je ťažko vybrať jednu. Čakáme. Ani my sami nie celkom rozumieme pravidlám, ktoré včera povedali, ale keďže ich asi po víkende opäť zmenia, neberieme to tragicky.

Naša práca sa dá teraz zvládnuť za pár hodín. Teda tá platená. Prác okolo domu je dosť. Venovala som sa teda tým, ktoré mi pomáhajú sa dostať do normálu – prala som a žehlila. A ešte uvarila obed. Počasie nič moc. Pod mrakom a neprší. Na počasí vlastne tak moc teraz nezáleží, lebo nemusím ísť nikam. 

Už asi týždeň pozeráme seriál o britskej kráľovskej rodine. Sme v polovici druhej série. Teda skôr tesne pred jej finále. Medzičasom som Piknik preložila baby karotkou a zakončila Twixom. Zajtra snáď oprášim bežecký pás. Domácu sme dnes dali už počas tlačovej konferencie premiéra.

Osprchovať sa, umyť zuby a spať. Mimochodom, trénujem spánok na chrbte. Americkí vedci zistili, že to pomáha udržať mladistvý vzhľad bez vrások.