Rutina, ktorú treba zaradiť

Každá žena má nejakú beauty rutinu, ktorú pravidelne absolvuje. Ideálne v pravidelných intervaloch, aby využila jej potenciál naplno. Keď som mala okolo dvadsiatky a magazíny písali o odličovaní a krémovaní, tak som bola príliš lenivá na to, aby som všetky dobre mienené rady dala do praxe. Veď načo aj. Vrásky, suchá pleť, pigmentových škvrny… nič z toho moja pleť nepoznala a najväčší problém bolo akné, ktorého nebolo zas tak veľa a ak by som sa v tom “nepiplala”, tak by som ani makeup nepotrebovala.

Prvé trápenie s pleťou prišlo okolo veku 25 rokov. To už sa krycie makeupy začali zachytávať vo vejárikoch okolo očí. Pleť začala vpíjať viac a viac krému. Jemná pleť sa začala meniť na takú divnú vec, ktorú som nechcela. Nastúpila éra hľadania toho správneho krému, toho, čo mi umožní byť stále trochu lenivá a pohodlná. Neuvažovať nad tým, že ak to nerobím správne, nie je to chyba krému, ale toho elementu medzi krémom a zemou.

Čas si nevyberá a plynie všetkým rovnako. Karanténno-jarné upratovanie a konfrontácia samej seba s obsahom všetkých kozmetických tašiek ma dostalo do situácie, kedy som sa s hrôzou pozerala na kvantum kozmetiky (=peňazí) na stoloch a uvedomila som si, že záručná doba sa končí a veľa z týchto vecí skončí v koši. Nepáčilo sa mi to ale že vôbec.

Bojový plán č. 1 – selekcia

Vyhodiť všetko po dátume spotreby. Bez milosti. Dobre s malou milosťou – to, čo je iba mesiac po, snáď ešte vydrží. A vybrať to, čomu sa spotreba v najbližších týždňoch končí. Zrazu sa na mňa usmievali rôzne krémy, séra, vodičky a masky, ktoré si chceli užiť svoj diel slávy a ja som im ho dopriala. Vytvorila som si rutinu, ktorej primárny cieľ bol jednoduchý – nevyhodiť kozmetiku zbytočne.

Bojový plán č. 2 – aplikácia

Pred otvorením novej edície krémov, na ktoré sa teším, sa naučiť o pleť starať. Nebudem sa tajiť, OxyAddict edícia je plná samých lahodných vecí pre pleť a keďže na OxyWater nedám dopustiť, naozaj ma kyslík v balení priamo pre pleť doslova svrbí v rukách. Ranná rutina – pre udržanie zdravého rozumu a radosť so stretnutia s rúškom je potrebné nezanedbávať rannú hygienu. Zúbky už takmer rok fičia na sonickej zubnej kefke, k obligátnemu krému s UV faktorom už mesiace predchádza pleťová voda. Len to chce trochu vylepšiť.

Už šesť týždňov aplikujem nový postup. Pleť vyčistím iba vodou alebo jemným peelingom (áno, aj tých mám veľa, ale vraj nie sú úplne OK pre suchú pleť, pche aká blbosť) a jemne osuším uterákom. Nasleduje pleťová voda (nie micelárna, o tej niekedy inokedy), ideálne v rozprašovači na tvár a aj dekolt. Z ponuky sér vyťahujem kombináciu pre zanesené póry a jemne do pokožky vtlačím. Nie roztierať, ale vklepať alebo teda dlaňami vtláčať. Nasleduje denný krém, ktorého vďaka predchádzajúcim krokom stačí jedna dávka z dávkovača. Odhadom asi jeden hrášok. A potom rovnaké množstvo krému na opaľovanie s UV faktorom 30 alebo 50. Hotovo.

Bonus: Keďže nepoužívam momentálne nič z makeupu, tak mi celkom chýbala aspoň maskara. Tú som v týchto dňoch vymenila za sérum na podporu rastu mihalníc (ráno aj večer) a kliešte na vytočenie mihalníc (ráno). Úplne stačí 🙂

Bojový plán č. 3

Večerná rutina. Na tej ešte pracujem, no zatiaľ sa k slovu dostáva zmytie nečistôt vodou v sprche (teraz sa vôbec nemaľujem, takže tréning odličovania sa ešte príde), sérum. V tomto procese mi chýba pleťová voda a krém, ale tam sa snáď dostanem.

Určite však chcem zaradiť aj telové krémy (pozdravujú štyri veľké balenia z poličky), ktorým verím prospeje na minutie slnenie sa. To bude v každom prípade ideálny čas zahodiť všetky výhovorky. Po pobyte na slnku je totiž nevyhnutné pleť ošetriť – opálenie (a aj mladšie vyzerajúca pokožka) dlhšie vydrží.

Bojový plán č. 4

Nedeľná rutina. Tá je špecifická, pretože znamená cca dve hodiny na všetko, na čo v týždni nie je čas alebo chuť. Momentálne striedam pedikúru a laserovú epiláciu s ošetrením pleti. Ošetrenie pleti znamená naparovanie alebo iné otváranie pórov, hĺbkové čisté od, maska, záverečné ošetrenie a ešte nejaké farebné svetlo.

V každom prípade už po šestich týždňoch je pleť ako vymenená. Skúsite?

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
LifeStyle