RTVS spustila výzvu pre súťažiacich do novej šou Pečie celé Slovensko

 RTVS spustila výzvu pre súťažiacich do novej šou Pečie celé Slovensko

Od pondelka 16. novembra sa amatérske pekárky a pekári, cukrárky a cukrári a všetci, ktorí chcú predviesť svoje umenie, môžu prihlásiť do pripravovanej televíznej šou RTVS Pečie celé Slovensko. Všetky potrebné informácie k prihláseniu do súťaže, spolu s prihlasovacím dotazníkom, nájdu záujemcovia na www.pecieceleslovensko.sk.

Relácia Pečie celé Slovensko vychádza z licenčného formátu The Great Bake Off od Love Production. Šou bola jednou z najvyššie hodnotených relácií verejnoprávnej BBC a takmer hneď po prvom odvysielaní v roku 2010 si získala obrovskú popularitu. Pod licenciou BBC Studios bol formát medzičasom uvedený vo viac ako 30 krajinách sveta. V minulom roku si ho mohli pozrieť aj diváci v Českej republike pod názvom Peče celá Země, kde si finálovú časť pozrelo viac ako 1,7 milióna ľudí.V budúcom roku prinesie šou Pečie celé Slovensko v slovenskej premiére na obrazovky Jednotky RTVS.

Už v týchto dňoch však bola spustená výzva pre registráciu súťažiacich, ktorí chcú predviesť svoje pekárske umenie a ukázať lásku k pečeniu. Amatérske pekárky, pekári, cukrárky a cukrári majú šancu začať cestu za svojím sladkým snom na stránke www.pecieceleslovensko.sk vyplnením registračného dotazníka.

Výber súťažiacich prebehne v troch kolách. Prvým je vyhodnotenie dotazníkov, následne budú vybraní účastníci kontaktovaní telefonicky a tí najlepší budú pozvaní na osobný pohovor, kde predvedú svoje pekárske a cukrárske zručnosti. Do súťaže sa môžu prihlásiť všetci milovníci pekárstva a cukrárstva starší ako 16 rokov, ktorí sa tomuto remeslu nevenujú profesionálne.

Diváci sa na jeseň budúceho roka môžu tešiť na 10 súťažných epizód, ako aj na vianočný a celebrity špeciál. RTVS prostredníctvom šou Pečie celá Slovensko nielen pozitívne odprezentuje slovenskú tradíciu v pečení a cukrárstve, ale zároveň pomôže amatérom preraziť a stať sa profesionálmi.

ZDROJ: Filip Púchovský, RTVS