Čo je “diet crasher”?

 Čo je “diet crasher”?

Ilustračný obrázok. Pizza © pixabay.com

V podstate sa s ním stretla asi každá žena. Vždy, keď sa rozhodneme schudnúť, tak ideme podľa nejakého plánu. Ako to však často býva, prepadnú nás rôzne chute alebo iba jeho lenivosť.

Diet crasher je tá vec, kvôli ktorej zahodíme celý plán chudnutia, pretože práve teraz máme chuť na čokoládu, pizzu, víno, čokoľvek čo v našom momentálnom pláne nie je dovolené.

Najznámejšie

Väčšinou sú to tučné alebo sladké jedlá, no objavujú sa aj slané. Je to ten moment keď náš stiahnutý žalúdok si jednoducho pýta niečo čomu v aktuálnom module chýba. Najmä, ak si to dlhší čas odopierame alebo sa v režime obmedzeného stravovania držíme dlhšie, a stále je to len kvôli váhe, nie preto, že by nám tento model vyhovoval, sa “diet crasherom” môže stať v podstate čokoľvek. Aj to, čo máme v diéte povolené, len to zjeme vo veľkom objeme.

Tekuté

Samostatná kategória sú nápoje. Teoreticky by sme to všetci mali vedieť – ochutené v 95% znamená, že majú v sebe nejakú formu cukru a teda kalórie. Káva s mliekom, čaj s medom (OK, toto by asi pochopil aj žiak na základnej škole), nehovoriac o ochutených nápojoch. Výber je široký a ponuka dostupná.

K najznámejším ničiteľom diét patria jednoznačne alkoholické nápoje. Tie bojujú s diétou v dvoch fázach. Prvá je tá úvodná, kedy do tela dostávame kopu prázdnych kalórii. Druhá je v jednoduchom uvoľnení zábran, kedy zdravý rozum nedostáva šancu a potrebujeme “zajesť” chuť alebo sa zbaviť opice na druhý deň.

Tak či onak, cheat meal niektorí odborníci odporúčajú, iní nie.

Diet crasher ako kamarát

OK, je jednoduchšie z neho spraviť nepriateľa a nadávať si, že kvôli tomu som tú diétu vzdala. Táto rubrika však bude o niečom inom. Všade sa píše len o chudnutí, my budeme nachádzať radosť v porušovaní diét 😉