Dve veci, ktoré by mal muž urobiť na konci schôdzky

Vlani v lete som dostala pozvanie nad drink od muža, s ktorým som už dlhšie cítila “chémiu”. Ako som z tej našej “chémie” vytriezvela? Jednoducho neurobil už prvú vec z tých dvoch, ktoré vám idem predstaviť.

Muž by sa mal vždy uistiť, že žena sa dostala bezpečne domov

V mojom prípade sa dotyčný so mnou na konci schôdky pred barom rozlúčil a nechal ma odísť z pešej zóny samu na miesto, kde som si zavolala taxi  a počkala naň asi 10 minút. Bolo po 22:00 a vonku bola tma. Cítila som sa naozaj nepríjemne a úprimne povedané aj odmietnutá.

Muž by mal odprevadiť ženu a počkať s ňou na dopravný prostriedok, taxi či autobus a požiadať ju o správu, keď dorazí domov. Je to džentlmenské, ohľaduplné a svedčí to o slušnom vychovaní. Okrem toho, toto správanie nevystaví ženu riziku, ktorému by bola mohla čeliť sama v noci na ulici. Ak sa jej niečo prihodilo a sľúbená správa nechodí, môže byť muž aktívny v overení si, či je v proriadku. Ponúknem jeden menej dramatický príklad. Volanie na zabudnutý mobil v taxi môže pomôcť vrátiť telefón majiteľke. Šofér môže predsa vyzváňajúci telefón zodvihnúť. 

Trvať na tom, že muž ženu odpravadí až domov, hoci si to nepraje, je neprípustné. Najmä pri prvých osobných stretnutiach nemusí žena chcieť ukázať či povedať, kde býva. Ak s odprevadením súhlasí alebo o to muža požiadať, samozrejme, muž by odprevadiť mal,  o to viac, ak sa vracia domov pešo. Muži, v týchto prípadoch počkajte, kým vojde do domu. 

Skvelý trend, ktorý som si v poslednej dobe všimla u šoférov taxi, ktorí ma vozia domov, je ten, že čakajú, kým nielen vojdem do domu, ale aj kým sa zavrú za mnou dvere. Všimla som si to a oceňujem to. 

Základné pravidlo pri stretávaní sa je dbať v prvom rade na vlastnú bezpečnosť. Aj preto ženám radím, aby samé riadili svoj príchod a odchod z prvých schôdzok, aby miesta, kde sa idú osobne stretnúť boli verejené a mohli kedykoľvek odísť.

Muž by mal dať žene jasne najavo, ak sa mu schôdzka páčila a rád by sa s ňou znova stretol

Žena priamosť a úprimnosť, to čo nemá nikto rád sú zmiešané signály. Muži, nečakajte však, že vaše pocity zo stretnutia bude žena automaticky opätovať. Ak ich však opätuje, určite ocení vašu úprimnosť. 

Ženy často dostávajú radu a aj sa ňou riadia, aby “hrali nedostupnú”. Neuznávam tieto hry, ak sú nezmyselné, kruté a zahrávajú sa emóciami.  Jedným dychom však dodávam, že aj automatická dostupnosť tiež nie je v poriadku a nie je bezpečná. Každý by mal mať čas na svoje koníčky, priateľov a rodinu.  Ak ho nepotrebuje, zrejme tieto vzťahy vybudované nemá a malo by to byť signálom alebo výkričníkom, že táto osoba si môže chcieť stavať svoje šťastie a spokojnosť výhradne na tebe. Časom sa môžete v tomto vzťahu začať dusiť, pretože by v ňom mohli chýbať podnety a témy zo života druhej strany.

Vyžadovanie neustálej pozornosti a dožadovanie sa neustálej komunikácie môže naznačovať, že máme dočinenia so vzťahovým predátorom. Týmto predátorom môže byť muž, ale aj žena.  Ale o tom inokedy.

Takže, dámy a páni,  randite slušne a bezpečne. 

Instagram: @matchmakerzuzana

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
LifeStyle