Lockdown II. – Deň D+1

 Lockdown II. – Deň D+1

Keď ho nepijeme, zle je. Keď pijeme, ešte horšie. Mamina si dnes uvedomila, že to s tým alkoholom myslíme vážne. Ja, môj manžel a tatino sme v pohode. Prvá malá fľaška padla, naplnila som ju znova. Alkohol v malých dávkach neškodí v akomkoľvek množstve. Aspoň nás neláka sadať za volant a obísť zaracha od premiéra.

Držím sa svojho hesla – žiadne ukvapené rozhodnutia ohľadom upratovania. Vždy len trochu a len kým je to komfortné. Rozoberám prvú skriňu, ktorá má svoje dni zrátané. Už minule som ju vypratala, teraz bola zaplnená opäť. Nedá sa nič robiť, skladovať veci nemá zmysel. Najmä ak ich nepoužívame.

Dnes dávajú priamy prenos z Veľkej ceny Portugalska. Už včera počas kvalifikácie tam bolo veľa divákov. Portugalsko je červená krajina. Nerozumiem tomu. Je mi to ľúto. Gratulujem Lewisovi Hamiltonovi, fenomenálne.

Ukladala som manželove letné košele. “Tento rok ich už nosiť nemám kam,” povedal. “A na to, aby sme zdrhli k moru nemáme peniaze,” dodala som. Prehadzujem oblečenie a spomínam na prvý lockdown. Tiež som menila sezónnu časť šatníkov. Niektoré kusy sme tento rok neobliekli.

Oprášila som bežecký pás a 30 minút som sa prechádzala. Dúfam, že mi to vydrží aspoň nejaký čas. Snažím sa jesť menej a s rozumom. Ak by som pribrala aj počas druhej vlny, riskujem, že by som nejaký čas bola odkázaná len na tepláky či iné oblečenie, ktoré je prudko flexibilné.

Večer sme si ešte počas správ otvorili víno od nášho kamaráta. Má ideálny objem – presne jeden pohár pre každého. Je sladké a to sa v nedeľu patrí. Dať si niečo sladké … alebo jesť iba sladké … alebo iba jesť … no nič, zajtra na páse dám hádam 31 minút, treba posúvať hranice.

Zajtra nás čaká prvý pracovný deň počas lockdownu. Intenzívne sa obávam vlastnej motivácie, preto som si robotu z minulého týždňa odložila na tento. Už by som ju ale mohla aj spraviť. Keď sa budem chcieť pred ňou schovať, pôjdem do tej pivnice, aby som aspoň vykazovala nejakú činnosť.

Predseda parlamentu sa vo vládnej limuzíne viezol s osobou ženského pohlavia, ktorá nie je v zamestnaneckom pomere v parlamente, ani v jeho politickej strane, ani s ňou nezdieľa spoločnú domácnosť. Želám skoré uzdravenie a verím aj v skoré odstúpenie z funkcie.

Hibernujem. Zimný spánok sa tento rok začína akosi skoro.